Avoin ja luottamuksellinen vertaistukiryhmä Sinulle, kenen läheinen sairastaa tai oireilee psyykkisesti. Diagnoosia tai yhdistyksen jäsenyyttä ei tarvita, huoli riittää. Ryhmää ohjaa koulutettu vertaisohjaaja ja yhdistyksen omaistyöntekijä.
Ryhmä kokoontuu aina kuukauden toisena maanantaina klo 17-18.30: 8.2., 8.3., 12.4. ja 10.5.2021 etänä Zoom- verkkopalvelussa. Osallistujat kuulevat ja näkevät toisensa livenä tietokoneidensa, tablettiensa tai älykännyköidensä kautta. Jos käytät puhelinta, lataathan sovelluksen etukäteen. Tapaamisten teemoissa huomioidaan osallistujien toiveet.
Tapaamisten teemoina:
8.2 Resilienssi, kuinka voin vahvistaa omaa selviytymiskykyäni?
8.3 Omat rajat, tiedämme että happinaamari tulee laittaa ensin omille kasvoille, mutta miksi se on joskus niin vaikeaa?
12.4 Tarkentuu toiveidenne mukaan
10.5 Tarkentuu toiveidenne mukaan
Toivomme ilmoittautumiset viimeistään kokoontumisia edeltävänä perjantaina Suville: [email protected], 050 538 7633.
Lämpimästi tervetuloa mukaan!